Farby sklep internetowy
Tapety ścienne
Stiuki weneckie
Trawertyn
Produkty wewnętrzne
  Ściany i sufit
  Kuchnia i łazienka
  Powierzchnie drewniane, drzwi, okna, meble
  Powierzchnie metalowe
  Produkty dekoracyjne
  Podłogi
Produkty zewnętrze
Produkty pomocnicze
Materiały eksploatacyjne
Palety kolorów farb
Mieszalnia farb i tynków
 
Strona główna
Akademia malowania materiały video
O firmie
Kontakt i mapa dojazdu
 
FARB - BUD
Sebastian Żuchowski
Warszawa
ul. Bartycka 26, paw. 35F
tel. (22) 891 13 62
tel. 501 602 760
farby@farby.waw.pl
 
Listwy przypodłogowe, metalowe i PVC
Podłogi i panele podłogowe
Tikkurila Feelings Furniture Paint - Emalia akrylowa do wnętrz
Rodzaj Emalia akrylowa do wnętrz
Zalecane zastosowanie Wodorozcieńczalna emalia akrylowa, odporna na żółknięcie, o niskiej emisji zapachu. Nadaje malowanej po-wierzchni półmatowe wykończenie. Feelings Furniture Paint może być stosowana na różnorodnych powierzchniach, nadając im atrakcyjne, łatwe do czyszczenia i trwałe wykończenie.
Przykłady zastosowania Wewnętrzne panele drewniane, drzwi, meble, szafki, ściany, MDF itp. Farba Feelings Furniture Paint może być również stosowana na zagruntowanych powierzchniach metalowych, uprzednio pokrytych farbą wodorozcień-czalną, alkidową lub utwardzaną kwasami.

DANE TECHNICZNE
   
Baza A i C
Kolory Dostępna w odcieniu bieli i pełnej gamie kolorów Tikkurila Symphony
Stopień połysku Półmat
Wydajność 8-10 m2/l dla jednej warstwy.Informację tę należy traktować jako przybliżoną, ponieważ wydajność rzeczywista uzależniona jest od wielu czynników, takich jak faktura i porowatość powierzchni malowanej oraz metoda aplikacji.
Wielkość opakowań 0.9 l i 2.7 l
Nakładanie Pędzel, wałek lub natrysk. Do aplikacji Feelings Furniture Paint wskazane jest stosowanie pędzli z włókien poliestrowych lub nylonowych. Przy zastosowaniu natrysku bezpowietrznego należy użyć dyszy o parametrach 0,013''-0,015''
Czas schnięcia przy temp. 23°C i wilgotności względnej 50% W temperaturze +23°C i przy wilgotności powietrza 50% farba osiąga suchość dotykową po upływie 1 godziny. Nakładanie kolejnej warstwy po upływie 16 godzin. Ostateczna twardość powłoki po 2-3 dniach.

INSTRUKCJE STOSOWANIA
Warunki nakładania Wszystkie powierzchnie malowane powinny być suche, zawartość wilgoci w drewnie poniżej 20%, temperatura powietrza co najmniej +8°C, a wilgotność powietrza poniżej 80%.
Przygotowanie Podłoże musi być czyste, suche i odtłuszczone. Przed przystąpieniem do malowania zaleca się oczyszczenie powierzchni oraz, gdy to konieczne, usunięcie pleśni za pomocą preparatów Tikkurili. Wszelkie uszkodzenia, ubytki, pęknięcia należy zaszpachlować szpachlówką Tikkurili. Upewnić się, że wszystkie powierzchnie, uprzednio malowane farbą z połyskiem, są wyrównane i zmatowione. Uwaga: Odbarwienie farby, szczególnie zauważalne na jasnych odcieniach, może pojawić się na sękach i miejscach żywicznych. Wyjątkową uwagę należy zwrócić na przygotowanie takich gatunków drewna, jak dąb, teak, cedr, daglezja zielona, mahoń itp., które zawierają taniny rozpuszczalne w wodzie i oleju, mogące negatywnie wpłynąć na schnięcie, utwardzanie lub przyczepność warstwy wierzchniej.
W przypadku renowacji starych powłok malarskich należy wykonać wymalowanie próbne. Uzyskanie pozytyw-nego wyniku decyduje o ostatecznym zastosowaniu produktu.
Gruntowanie: Surowe drewno zagruntować preparatem Feelings Furniture Primer lub Unica Adhesion Primer na całej powierzchni, a na uprzednio malowanym podłożu zagruntować miejsca pozbawione farby.Preparat Unica Adhesion Primer zalecany jest szczególnie do drewna, które może wytwarzać substancje przedostające się na powierzchnię i tworzące plamy.Podłoże metalowe zagruntować na całej powierzchni preparatem Unica Metal Primer.
Malowanie Dokładnie wymieszać farbę przed przystąpieniem do malowania. Nałożyć dwie warstwy farby Feelings Furniture Paint na całej powierzchni. Przed przystąpieniem do malowania należy zakolorować dostateczną ilość farby z jednej partii produkcyjnej, w celu uniknięcia ewentualnych różnic w odcieniach powłoki malarskiej. Producent nie odpowiada za złą jakość wymalowań w przypadku nieprzestrzegania podanych zaleceń.
Czyszczenie narzędzi Narzędzia należy czyścić wodą, bezpośrednio po zakończeniu pracy.
Copyright 2003-2012 FARB-BUD. Wszelkie prawa zastrzeżone.