Farby sklep internetowy
Tapety ścienne
Stiuki weneckie
Trawertyn
Produkty wewnętrzne
  Ściany i sufit
  Kuchnia i łazienka
  Powierzchnie drewniane, drzwi, okna, meble
  Powierzchnie metalowe
  Produkty dekoracyjne
  Podłogi
Produkty zewnętrze
Produkty pomocnicze
Materiały eksploatacyjne
Palety kolorów farb
Mieszalnia farb i tynków
 
Strona główna
Akademia malowania materiały video
O firmie
Kontakt i mapa dojazdu
 
FARB - BUD
Sebastian Żuchowski
Warszawa
ul. Bartycka 26, paw. 35F
tel. (22) 891 13 62
tel. 501 602 760
farby@farby.waw.pl
 
Listwy przypodłogowe, metalowe i PVC
Podłogi i panele podłogowe
Tikkurila Kiva Interior Lacquer - Akrylowy lakier do wnętrz
Rodzaj Akrylowy lakier do wnętrz
Zalecane zastosowanie Wodorozcieńczalny, nieżółknący lakier akrylowy przeznaczony do lakierowania powierzchni drewnianych wewnątrz pomieszczeń. Charakteryzuje się niską emisją zapachu. Kiva Interior Lacquer jest dostępny w wersji półmatowej, półpołyskowej oraz połyskowej, w wielu atrakcyjnych kolorach.
Przykłady zastosowania Stoły, krzesła, regały, panele ścienne i sufitowe, drzwi, zabawki itp. Kiva Interior Lacquer może być również stosowany jako warstwa ochronna na powierzchniach bejcowanych. Nie należy nim pokrywać drewnianych podłóg.

DANE TECHNICZNE
   
Baza EP
Stopień połysku Półmat
Wydajność 8-14 m2/l na warstwę. Rzeczywista wydajność uzależniona jest od wielu czynników, m.in. od faktury, porowatości, zawartości wilgoci w podłożu i metody aplikacji.
Wielkość opakowań 0.9 l i 2.7 l
Rozcieńczalnik Woda i Lin Gloss Oil
Stosunek mieszania W razie potrzeby rozcieńczyć do 5% wodą
Nakładanie Pędzel, gąbka lub natrysk,
Lakier Kiva Interior najlepiej nakładać pędzlem z włosia poliestrowego lub nylonowego
Utwardzanie W temp. 23°C i przy wilgotności powietrza 50% zazwyczaj lakier jest powierzchniowo suchy po 0,5 godz. i gotowy do nałożenia kolejnej warstwy po 2-3 godz. Lakierowana powierzchnia osiąga ostateczną twardość po ok. 1 tygodniu od aplikacji. W tym czasie unikać wywierania dużego nacisku na podłoże.

INSTRUKCJE STOSOWANIA
Warunki nakładania Wszystkie powierzchnie przeznaczone do malowania powinny być suche, temperatura powietrza oraz podłoża co najmniej +10°C, a wilgotność względna powietrza poniżej 80%.
Przygotowanie Podłoże musi być oczyszczone i suche, bez śladów zabrudzenia tłuszczem, olejem, woskiem i bez innych zabrudzeń powierzchniowych. Powierzchnię surowego drewna należy zmyć czystą wodą w celu odsłonięcia luźnych włókien, pozostawić do wyschnięcia, a następnie przeszlifować papierem ściernym. Dokładnie usunąć istniejące powłoki malarskie będące w złym stanie technicznym. Do czyszczenia, wypełniania pęknięć, otworów po gwoździach i innych uszkodzeń drewna stosować odpowiednie środki Tikkurila. Wszystkie powierzchnie uprzednio szpachlowane lub pokryte farbą z połyskiem należy dokładnie zeszlifować i wyrównać. W przypadku renowacji starych powłok malarskich należy wykonać wymalowanie próbne. Uzyskanie pozytywnego wyniku decyduje o ostatecznym zastosowaniu produktu.
Malowanie Dokładnie wymieszać lakier przed użyciem i podczas aplikacji. Nakładać 2 lub 3 warstwy Kiva Interior Lacquer, w zależności od stanu podłoża i wymaganej głębi koloru. Lakier nanosić zawsze zgodnie z kierunkiem włókien i unikać nakładania się pociągnięć pędzla. Ostateczny kolor uzależniony jest od gatunku drewna, tj. od pierwotnego koloru i twardości. Wybrany poziom połysku osiągany jest po nałożeniu 2 warstw lakieru.
Czyszczenie narzędzi Narzędzia należy czyścić wodą, bezpośrednio po zakończeniu pracy.
Copyright 2003-2012 FARB-BUD. Wszelkie prawa zastrzeżone.